Hasiči vytáhli muže z hořícího domu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.02.2020 | Zlín/ Zlínský kraj
Hasiči vytáhli muže z hořícího domu

(27.02.2020) Dramatické chvilky zažili dnes krátce po šesté hodině ranní hasiči, zasahující ve Zlíně v místní části Chlum, kde došlo k požáru rodinného domu, ve kterém se nacházel jeho obyvatel.

K hlášenému požáru krajské operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanic Zlín a Otrokovice, hasiče statutárního města Zlína a dobrovolnou jednotku z nedaleké Lhotky. Ihned po příjezdu na místo hasiči s pomocí státní policie otevřeli zamčené vstupní dveře a hasiči v dýchací technice vstoupili do zakouřeného domu hledat jeho majitele. Naštěstí muže během pár okamžiků našli a vynesli z domu ven. S přivolanými záchranáři poskytli hasiči muži první pomoc a poté jej naložili do sanitky. Zdravotnická záchranná služba intoxikovaného muže odvezla do nemocnice.

Hasiči požár, který vznikl v prostoru kuchyně, uhasili jedním proudem hasební vody. Požár se naštěstí nerozšířil do dalších místností. Následně hasiči provedli přirozené odvětrání otevřenými okny. Nakonec zkontrolovali zasaženou místnost a blízké okolí termokamerou.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje