Havárie náklaďáku zkomplikovala provoz na hlavním tahu na Slovensko

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2023 | Dolní Bečva/ Zlínský kraj
Havárie náklaďáku zkomplikovala provoz na hlavním tahu na Slovensko

(31.05.2023) Pro řidiče přiletěl vrtulník.

Čtyři jednotky hasičů byly vyslány dnes před osmou hodinou ranní k hlášené havárii nákladního auta na hlavním tahu v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že vozidlo i s vlekem leží částečně v příkopu a řidič je zaklíněn v kabině vozu. Hasiči ihned stabilizovali vozidlo proti dalšímu pohybu a zahájili vyprošťovací práce, aby co nejrychleji dostali ven zraněného řidiče. To se jim během pár minut podařilo. Zraněného si převzala posádka zdravotnické záchranné služby. K následnému transportu řidiče do nemocnice byl přivolán vrtulník. V době zásahu složek IZS byla silnice obousměrně uzavřena a tvořily se dlouhé kolony vozidel.

1.jpg

Po odletu vrtulníku byla komunikace částečně zprůjezdněna a provoz byl řízen kyvadlově. Po nárazu nákladního vozidla, vezoucího několikatunový kompresor, došlo k masivnímu úniku provozních kapalin. Ty hasiči zasypali sorbentem a zamezili dalšímu úniku.

K vytažení náklaďáku z příkopu si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Zlín. Samotný odtah nákladního auta z místa nehody si zajistí firma, vlastnící vozidlo.

🚒 Zasahující jednotky:
CHS Valašské Meziříčí