Hned u několika dopravních nehod museli být hasiči

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.03.2017
Hned u několika dopravních nehod museli být hasiči
Ve středu 1. 3. 2017 zasahovaly jednotky profesionálních hasičů Zlínského kraje  u tří dopravních nehod na Zlínsku a Uherskohradišťsku.
K první nepříjemné havárii došlo ráno nedaleko obce Veselá. V 5:52 hodin sem vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Zlín ke střetu osobního automobilu s divokým prasetem. Místo havárie bylo zajištěno a byl proveden úklid komunikace od úlomků z poškozeného vozu. Zranění osob se naštěstí nepotvrdilo.
Další dopravní nehoda zkomplikovala dopravu v Kunovicích u Uherského Hradiště. Střetla se zde dvě vozidla a zablokovala tak frekventovanou křižovatku přímo u nájezdu na rychlostní silnici I/50. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která byla po prvotním ošetření odvezena posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice. Jednotka provedla protipožární zabezpečení vozidel a odstranila únik provozních kapalin pomocí speciálních sorbentů. Jakmile policie ukončila zadokumentování nehody, byla komunikace uklizena a hasiči se krátce po půl deváté vrátili zpět na svou základnu.
V 9:46 hodin vyjela znovu jednotka profesionálních hasičů stanice Zlín k dopravní nehodě, tentokrát jednoho osobního vozu na Kudlově ve Zlíně. Po příjezdu bylo zjištěno, že zde řidička se svým vozem Audi havarovala do svodidel, na kterých zůstal automobil zachycen. Otřesenou ženu ošetřili přivolaní zdravotníci na místě. Po zadokumentování místa provedli hasiči vyproštění automobilu zpět na vozovku, a po přibližně hodině byl zásah ukončen.
Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje