Hořelo osobní vozidlo i strniště. Při požáru byla popálena jedna osoba

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

31.07.2017
Hořelo osobní vozidlo i strniště. Při požáru byla popálena jedna osoba
30.7.2017 začalo hořet pole  na Uherskohradišťsku. U obce Jalubí zasahovaly tři jednotky hasičů.
Informaci o požáru strniště u obce Jalubí přijal operátor tísňové linky krajských hasičů v 18:29 hodin. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolní hasiči obcí Traplice a Jalubí.
Jak se ukázalo, požár vznikl po zaparkování osobního vozidla zn. Citroen na pole, kdy došlo k zapálení strniště od horkých částí jeho výfuku. Následný požár zcela zničil vozidlo a rozšířil se i na okolní pozemek. Plameny zasáhly plochu asi 150 x 30 metrů. Při snaze o uhašení požáru došlo k popálení majitele vozidla. Tomu poskytli první pomoc zasahující hasiči a následně ho také odvezli do obce Jalubí, kde ho předali záchranářům.
K likvidaci požáru vozidla a strniště nasadili hasiči dva vysokotlaké proudy ze svých cisteren. V 19:22 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Na místě pak byla jako dohlídka ponechána jednotka dobrovolných hasičů obce Traplice.
Výše škody na osobním vozidle byla vyčíslena na 25.000 korun.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje