Hořící automobil hasila do příjezdu hasičů policejní hlídka

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.12.2019 | Huslenky/ Zlínský kraj
Hořící automobil hasila do příjezdu hasičů policejní hlídka

(29. 12. 2019) K rannímu požáru osobního automobilu v Huslenkách v okresu Vsetín vyjely tři jednotky hasičů.

Hlášení o požáru osobního automobilu u garáže rodinného domu v místní části Bratřejůvky přijali hasiči v 4:22 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Huslenky a Halenkov.

Hasiči po příjezdu k požáru zjistili, že hlídka Policie České republiky už požár hasí s přenosnými hasicími přístroji. Hasiči v dýchacích přístrojích hořící automobil a část dřevěného objektu uhasili s jedním vysokotlakým proudem vody. Dále místo požáru osvětlovali teleskopickým reflektorem. Po uhašení požáru hasiči s termokamerou provedli kontrolu teplot vozidla i blízko stojícího dřevěného objektu.

Požár zjistil kolemjedoucí soused. Ohledáním místa požáru bylo vyloučeno úmyslné zapálení. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 15 000 korun. K zranění osob nedošlo.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje