Hořící automobil ve dvoře autoopravny. Dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.04.2020 | Pravčice/ Zlínský kraj

(14. 4. 2020) V Pravčicích v okresu Kroměříž hořel ve dvoře autoopravny osobní automobil.

Požár byl hasičům ohlášen v 20:20 hodin. Oznamovatel hasičům dále sdělil, že v blízkosti hořícího auta stojí další automobily. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Kroměříž i Holešov a dále jednotkám dobrovolných hasičů z Hulína a Pravčic.

Průzkumem hasiči zjistili, že automobil hoří před vjezdem do dílny a zaměstnanci dílny i sousedé se ho snaží uhasit vodou ze zahradní hadice a s hasicími přístroji. Hasiči použili k uhašení požáru jeden vysokotlaký proud vody. V dílně byly zaparkovány další automobily, které nebyly požárem poškozeny.

Při hasebních pracích se dva muži nadýchali zplodin hoření. Hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Jednomu z mužů nasadili kyslík a velitel zásahu přivolal Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

15. 4. 2020, 5:50 hodin

Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 35 000 korun..

Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 000 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje