Hořící přístřešek v obci Hošťálková na Vsetínsku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.10.2020 | Hošťálková/ Zlínský kraj
Hořící přístřešek v obci Hošťálková na Vsetínsku

(06.10.2020) Nikdo nebyl zraněn.

Pár minut po desáté hodině dopolední byli vysláni hasiči do obce Hošťálková na Vsetínsku k hlášenému požáru přístřešku, nacházejícího se v těsné blízkosti rodinného domu. Na místě se postupně sjeli hasiči ze stanice Vsetín, místní hasiči a hasiči z Ratiboře, Jablůnky a Kateřinic.

Průzkumem místa požáru hasiči zjistili, že se jedná o volně stojící přístřešek o ploše okolo 3x3m. K likvidaci požáru hasiči v dýchací technice použili několik hasebních proudů vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Následně rozebrali střechu a pomocí termokamery hledali skrytá ohniska. Ta poté dohašovali. K odvětrání hustého kouře použili přetlakovou ventilaci. Přesně hodinu po ohlášení požáru již velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se začaly postupně vracet zpět na své stanice.

Na místě je nyní vyšetřovatel hasičů. Příčina vzniku požáru a výše škody je v šetření.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: JSDH Hošťálková