Hrozivě vypadající nehoda u Zádveřic na Zlínsku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.03.2023 | Zádveřice/ Zlínský kraj
Hrozivě vypadající nehoda u Zádveřic na Zlínsku

(26. 3. 2023) V 8:00 hodin přijalo krajské operační středisko informaci o dopravní nehodě osobního automobilu na silnici I. třídy č. 49 u Zádveřic na Zlínsku. Podle prvotních informací se ve voze nacházela zraněná osoba a bylo nutné ji vyprostit. K události byla proto okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a jednotka dobrovolných hasičů z Vizovic.

V době příjezdu na místo byla zraněná řidička mimo vozidlo v péči zdravotnické záchranné služby. Zdemolovaný vůz se po nehodě nacházel mimo komunikaci za svodidly a unikaly z něj provozní kapaliny. Hasiči proto zajistili místo nehody a zachytili únik pomocí sorpčních rohoží. Po zabezpečení vozu proti nebezpečí vzniku požáru vyčkala jednotka ze Zlína na dokumentaci nehody a následně provedla vyztažení vozu zpět na komunikaci. Po předání místa události policii se hasiči krátce před jedenáctou hodinou vrátili zpět na svou základnu.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje