Jedenáct jednotek likviduje požár rubiska na Vsetínsku. Aktualizace. 21.00 hod.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.03.2020 | Ratiboř/ Zlínský kraj
Jedenáct jednotek likviduje požár rubiska na Vsetínsku. Aktualizace. 21.00 hod.

(16.03.2020) III. stupeň požárního poplachu.

Krátce před jednou hodinou odpolední přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru rubiska u obce Ratiboř na Vsetínsku. Postupně se na místě začaly sjíždět jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z nejbližšího okolí. Krátce po příjezdu velitel zásahu již vyhlásil II. stupeň požárního poplachu a na místě se sjelo třináct cisteren s vodou.

Zásah velmi komplikuje silný vítr, který požár neustále rozfoukává a špatně dostupný terén. Velitel zásahu si na místo vyžádal další posilové jednotky. Nyní požár likviduje celkem jedenáct jednotek, a to profesionální hasiči z Valašského Meziříčí, Vsetína a Zlína a dobrovolné jednotky z Hošťálkové, Jablůnky, Kateřinic, Pržna, Ratiboře, Valašské Polanky, Jasenky a Vsetína.

Požár zasáhl rozlohu o velikosti jeden kilometr čtvereční, kde hoří suchá tráva a rubiska. Po příjezdu posilových jednotek vyhlásil velitel zásahu již III. stupeň požárního poplachu.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru a vzniklou škodu.

Aktualizace v 18.30 hod.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu požáru stanovil rozfoukání ohnišť po pálení, která v místě probíhala v minulém týdnu. Škoda půjde do sta tisíců korun, neboť požár zasáhl i mladé stromy.

Aktualizace v 21.00 hod.

Požár rubiska a mladých stromků u Ratiboře na Vsetínsku zaměstnal desítky hasičů na celé odpoledne. Zpět na své stanice se postupně vrátili až ve večerních hodinách.
Dlouhou noc před sebou dnes mají však dobrovolné jednotky z Jablůnky, Hošťálkové a Ratiboře, které zde budou na dohled do šesté hodiny ranní.
Požár byl uhašen. Všechna ohniska hasiči prolili mnoha litry vody. Velitel zásahu však dosud neohlásil likvidaci požáru. To učiní až ráno, kdy místo bude ještě opětovně zkontrolováno.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: JSDH Hošťálková