Jedna osoba byla zraněna při výbuchu a vznícení unikajícího plynu v rodinném domku ve Zlíně

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

08.07.2017
ViewImage-(2).jpg
Jednotka profesionálních hasičů zasahovala v pátek 7.7. 2017 po sedmé hodině ranní v městské části Zlín – Kudlov.
K výbuchu a menšímu zahoření v objektu jednoho z rodinných domů v městské části Kudlov  došlo podle zatím zjištěných informací po úniku plynu ze sporáku. Při události byla  zraněna jedna osoba, která byla záchranáři převezena k dalšímu ošetření do nemocnice ve Zlíně.
V 07:09 hodin dorazili na místo hlášené události profesionální hasiči z centrální stanice Zlín. Ti zabezpečili místo zásahu, uzavřeli hlavní uzávěr plynu a odpojili přívod elektrické energie do domu. Mimo lokálního roztavení vnitřního zateplení stropů a plastových součástí zařízení hasiči také zaregistrovali narušení omítek v přechodech vnitřních stěn a stropu jedné z místností. Velitel zásahu proto požádal o kontrolu objektu statikem. Ta bude provedena v průběhu dnešního dne. Před odjezdem na stanici předali hasiči místo zásahu vyšetřovatelům hasičů a policistů, kteří se budou nadále zabývat okolnostmi vzniku události.

ViewImage-(1).jpg

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje