K požáru chaty mezi vinohrady vyjely čtyři jednotky hasičů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

K požáru chaty mezi vinohrady vyjely čtyři jednotky hasičů.

V pátek 12. 4. 2019 , před polednem došlo k požáru vinohradnické chaty u Tupes v okresu Uherské Hradiště.
Zprávu o požáru vinohradnické chaty v Tupesích přijali hasiči v 10:58 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Uherského Hradiště a dobrovolným hasičům z Velehradu, Buchlovic a Tupes.

ViewImage-(2).jpg

Hasiči byli upozornění, že se v hořící chatě nachází tlakové plynové láhve. Průzkumem bylo zjištěno, že v chatě je pouze jedna 2 kilogramová tlaková láhev s vařičem. Byl vytvořen jeden útočný C proud k uhašení hořící chaty. Vysokotlakým proudem vody byla ochlazována tlaková láhev, která byla později z chaty vynesena. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Po lokalizaci požáru zkontrolovali s termokamerou teploty stavebních konstrukcí, aby odhalili případná skrytá ohniska hoření.

ViewImage-(3).jpg

Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa požáru zjistil, že místem vzniku požáru je průchod kouřovodu od kamen na tuhá paliva.

ViewImage-(4).jpg

Požárem vznikla škoda v předběžné výši 50 000 korun.
Majitel nesdělil vyšetřovateli hasičů výši uchráněných hodnot, protože se rozhodl chatu odstranit.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje