K požáru haly ve Vsetíně vyjely čtyři jednotky hasičů. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.01.2021 | Vsetín/ Zlínský kraj
K požáru haly ve Vsetíně vyjely čtyři jednotky hasičů. Aktualizace

(04. 01. 2021) V časných ranních hodinách došlo k požáru haly ve Vsetíně.

Hlášení o požáru uskladněného dřeva za restaurací na ulici U Křivačkárny ve Vsetíně přijali hasiči v 02:34 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Vsetín, Jablůnka a Valašská Polanka. Hasiči k požáru vyjeli s celkem sedmi automobilovými cisternami.

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří dřevěný objekt skladovací haly a hrozí přenesení požáru na sousední objekt s několika provozy. Vzdálenost mezi oběma halami je asi dva metry. U hořící skladové haly hořela i skládka dřevěných odřezků. K hašení hořící haly a skládky i k ochlazování sousední budovy hasiči v dýchacích přístrojích nasadili 2 útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody. Část skladové haly je zborcená.

Na místě požáru je Policie České republiky, za jejíž asistence museli hasiči v době požáru vniknout do sousedního objektu. K požáru přijel vyšetřovatel hasičů.

Příčina požáru i výše škody není prozatím známa.

Při požáru nedošlo k zranění osob.

Aktualizace 4. 1. 2021 v 5:55 hodin

Požár byl uhašen v 4:56 hodin. Na objasnění příčiny vzniku požáru a výši škod v současné chvíli pracuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií České republiky.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje