K požáru rodinného domu vyjely tři jednotky hasičů. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.10.2020 | Bojkovice/ Zlínský kraj
K požáru rodinného domu vyjely tři jednotky hasičů. Aktualizace

(30. 9. 2020) V Bojkovicích v místní části Krhov v okresu Uherské Hradiště dnes večer hořelo v rodinném domě.

Požár byl hasičům ohlášen v 20:20 hodin. Oznamovatel hasičům sdělil, že v domě jsou plynové láhve a jedna osoba. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Uherský Brod a Slavičín a dobrovolným hasičům z Bojkovic.

Po příjezdu na místo požáru byly v blízkosti domu tři osoby. Hasiči v dýchacích přístrojích provedli průzkum místa požáru. V domě nebyla nalezena žádná osoba. Hasiči našli ohnisko požáru. K odvětrání použili přetlakovou ventilaci. V domě byly nalezeny tři desetikilové a jedna pětikilová tlaková láhev s propan butanem. Požár byl uhašen dvěma proudy vody.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje a vyšetřovatel hasičů.

Příčina vzniku požáru i výše škody zatím nebyla určena.

K zranění osob nedošlo.

01. 10. 2020, 8:35 hodin

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že v pokoji domu, v kterém požár vznikl, byla za skříní elektrická zásuvka, v níž byla zapojen prodlužovací kabel. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

Škoda, kterou požár zpúsobil, byla vyčíslena v předběžné výši 5 000 korun.

Včasným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 700 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje