K požáru střechy rodinného domu vyjelo šest jednotek hasičů. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.04.2020 | Starý Hrozenkov/ Zlínský kraj
K požáru střechy rodinného domu vyjelo šest jednotek hasičů. Aktualizace

(9. 4. 2020) Ve Vápenicích v okresu Uherské Hradiště hořela střecha rodinného domu.

Požár střechy rodinného domu byl hasičům ohlášen v 22:24 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherský Brod a dobrovolným hasičům z Bojkovic, Bánova, Starého Hrozenkova, Bystřice pod Lopeníkem a Nivnice. Na místo požáru vyjel i velitelský automobil z centrální požární stanice Zlín.

Hasiče naváděla k místu požáru samotná záře požáru. Po příjezdu na místo požáru bylo potvrzeno, že celá střecha rodinného domu je v plamenech. Hasiči zajišťují kyvadlovou dopravu vody.

Na místě požáru je Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

10. 4. 2020, 6:55 hodin

Hasiči odstranili asi jednu třetinu střechy. Starosta obce Starý Hrozenkov přivezl hasičům nápoje. Hasební práce skončily v 03:49 hodin. Na místě zůstává jednotka dobrovolných hasičů obce Starý Hrozenkov.

Vyšetřování příčiny vzniku požáru bude pokračovat dnes od 09:00 hodin.

10. 4. 2020, 11:30 hodin

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že v době požáru byli v domě pouze majitelé se svými psy. Na půdě bylo staré seno, které bylo v dříve používáno při chovu koní. Majitelé v den požáru používali krb s odvodem spalin komínem, který procházel přes půdní prostor. Na požár majitele upozornili štěkotem psi. K zranění osob ani zvířat při požáru nedošlo.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 500 000 korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 500 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje