K převrácené automobilové plošině byly vyslány tři jednotky hasičů.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2017
K převrácené automobilové plošině byly vyslány tři jednotky hasičů.

Informaci o havárii automobilové plošiny v Horní Bečvě na Vsetínsku přijali hasiči v sobotu 11.března 2017 v 9:22 hodin. Podle prvotních informací došlo také ke zranění několika osob.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a posilové jednotky hasičů z obcí Horní Bečva a Rožnov pod Radhoštěm. Jak bylo zjištěno, došlo zde k převrácení dvacetimetrové automobilové plošiny na podvozku značky Avia, přičemž byly zraněny celkem dvě osoby, které se při manipulaci nacházely v koši stroje.

Hasiči ihned po příjezdu zajistili místo nehody a pomohli s ošetřením zraněných. Na místo byl povolán také vrtulník Letecké záchranné služby, kterým byl jeden ze zraněných okamžitě transportován do nemocnice. Druhý byl k ošetření převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby.

Jednotky zabezpečily vozidlo proti požáru a zlikvidovaly provozní kapaliny, které unikly na komunikaci. Zdvižení a úklid plošiny si po domluvě s velitelem zásahu zajistil majitel, jednotky byly proto postupně odeslány zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje