K vyproštění beránka, který uvíznul hlavou mezi kmeny menší lísky u oplocení pozemku, použili dobrovolní hasiči rozpínací zařízení

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

08.09.2017
K odpolední záchranné akci v obci Halenkov byli 8.9.2017 vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a místní dobrovolní hasiči.
Ti také se svým technickým terénním automobilem zn. Mitsubishi dorazili na místo zásahu jako první. Beránek uvíznul hlavou mezi kmeny menší lísky u oplocení pozemku. Jak se v podobných případech stává, tam to šlo, zpět už ne.
 ViewImage-(1).jpg
Halenkovští dobrovolní hasiči přistoupili k jeho záchraně tím nejrychlejším a nejméně komplikovaným způsobem. Kmeny lísky rozevřeli pomocí hydraulického rozpínacího zařízení, které je využíváno především při vyprošťování osob z vraků havarovaných vozidel a beránka ze sevření osvobodili.

S tímto zásahem se pojí ještě jedna zajímavost. Jedním ze zasahujících halenkovských dobrovolných hasičů byl i příslušník HZS Zlínského kraje sloužící na stanici Vsetín. Ten se při výkonu své včerejší služby účastnil zásahu na záchranu koně u obce Nový Hrozenkov.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: JSDHO Halenkov