Krávu museli ze sklepa vyprostit až přivolaní hasiči.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Krávu museli ze sklepa vyprostit až přivolaní hasiči.
19. 11. 2017, krátce po jedenácté hodině dopolední , byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu a posilová jednotka dobrovolných hasičů z Bánova k záchraně krávy v obci Bánov, která se podle oznamovatele propadla do sklepa a bylo nutné ji vyprostit.
ViewImage-(1).jpg
Po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že kráva se majiteli odvázala a při pohybu po stodole se dostala na dřevěnou konstrukci, která takovou váhu neunesla. Kráva se tak propadla do sklepních prostor, ze kterých ji bylo nutné co nejdříve vyprostit.
ViewImage-(2).jpg
Protože nebylo možné v prostoru ustavit jeřáb, velitel si na místo povolal technický kontejner ze stanice Zlín a majitel si mezitím na místo zajistil také veterináře.
ViewImage-(3).jpg
Velitel následně rozhodl o vyproštění za pomoci popruhů a nakladače, který se na místo podařilo ustavit. Po vyproštění byla kráva předána do péče veterináře a asi po hodině byl zásah jednotek ukončen.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje