Majitel hasil vodou hořící objekt až do příjezdu hasičů.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2017
Majitel hasil vodou hořící objekt až do příjezdu hasičů.

6. 5. 2017, od 13:27 hodin zasahovali tři jednotky hasičů u požáru hořícího objektu v Loukově na Kroměřížsku.

Hasiči přijali v 13:19 hodin hlášení o požáru zahradního domku v obci Loukov. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Bystřice pod Hostýnem, a dále dobrovolným hasičům z Bystřice pod Hostýnem a z Loukova. Hasiči vyjeli celkem se třemi cisternovými stříkačkami.
oo.jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří střecha objektu a uskladněné dřevo uvnitř stavby. Plameny proto uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Hasební práce prováděli hasiči v dýchacích přístrojích. Následně provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí a dohašovali skrytá ohniska. Po uhašení požáru vyvezli uskladněné dřevo z požárem poškozeného objektu.

Požár poškodil nosnou konstrukci střechy a sekačku trávy, a zničil křovinořez.
i.jpg

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů a Policie České republiky.

Majitel objektu vyšetřovateli hasičů sdělil, že požár zjistil sám. Po zjištění, že hoří, vběhl do hořícího objektu, kde měl uskladněny zahradní hadice. Jednu z nich vynesl ven a napojil na vodovodní kohout ve dvoře. Proudem vody hasil až do příjezdu hasičů.

Vyšetřovatel ohledal místo požáru. Úmyslné zapálení bylo ve spolupráci s policií vyloučeno. Příčina požáru zústává v šetření hasičů.
ViewImage-aspx.jpg

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 50 000 korun. Včasným zjištěním a duchapřítomným jednáním majitele bylo zabráněno rozšíření požáru na sousední objekty a větším škodám na majetku.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje