Majitel servisu se snažil uhasit hořící automobil a nadýchal se horkých zplodin hoření.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

11.04.2019

pozarW.png
Ve čtvrtek 11. 4. 2019 odpoledne zasahovaly od 12:56 hodin tři jednotky hasičů u požáru autoservisu v Koryčanech na Kroměřížsku.

hasic-pozar.pngHasiči přijali v 12:46 hodin zprávu o požáru autoservisu na ulici Masarykova v Koryčanech. Oznamovatel dále sdělil, že z oken už šlehají plameny. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a jednotkám dobrovolných hasičů z Koryčan a Střílek.

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří v autoservisu v blízkosti čerpací stanice pohonných hmot. K uhašení požáru hasic2.jpgnasadili dva útočné proudy vody C. U hořící autodílny byl i majitel, který hasičům sdělil, že uvnitř je svařovací acetylénová souprava. Hasiči soupravu začali ochlazovat jedním vysokotlakým proudem vody.

Naštěstí svařovací souprava nebyla v blízkosti hořícího automobilu a mohla být následně vynesena z hořícího vrtul2.jpgautoservisu. Majitel byl popálený a zřejmě se při hašení nadýchal i horkých zplodin hoření. Ošetřující lékař si proto vyžádal přílet vrtulníku Letecké záchranné služby, který zraněného muže transportoval do nemocnice v Brně.

Ještě před odletem do nemocnice majitel servisu sdělil vyšetřovateli hasičů, že chtěl opravovat svůj vlastní hasic3.jpgosobní automobil. Po nějaké době po nastartování vozu zjistil v prostoru u výfuku plameny. Vznikající požár se snažil uhasit hasicími přístroji. Při hašení se popálil a nadýchal zplodin hoření.

Požár zničil kromě automobilu majitele servisu další dvě osobní vozidla, vjezdová vrata do autoservisu a podhled pozar6.pnguvnitř servisu. Vnitřní prostory autoservisu jsou silně zakouřené. Včasným zásahem nedošlo k ohrožení čerpací stanice pohonných hmot.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.
penize1.pngŠkoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 500 000 korun.
Rychlým hasebním zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 000 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje