Majitelům domu zachránil život detektor úniku oxidu uhelnatého.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.02.2017
Majitelům domu zachránil život detektor úniku oxidu uhelnatého.
Dnes, v neděli 12. Února 2017,  před polednem zasahovali profesionální hasiči u úniku spalin do vnitřních prostor rodinného domu ve Zlíně.
Majitel rodinného domu oznámil hasičům v 11:27 hodin, že mu do bytu vniká oxid uhelnatý. Na místo události byla vyslána jednotka hasičů z centrální požární stanice Zlín.
Majitel domu hasičům sdělil, že včera večer začal signalizovat detektor, umístěný v místnosti s plynovým ohřívačem, únik oxidu uhelnatého. Po vyvětrání detektor přestal signalizovat únik. Dnes před polednem opět došlo k signalizaci úniku plynu. Proto uzavřel přívod plynu ke spotřebiči a spolu s partnerkou vyvětrali vnitřní prostory domu.
Hasiči zastavili hlavní přívod plynu do domu a měřili koncentrace plynů uvnitř domu. Žádné hodnoty úniku však nenaměřili.
Na místo se dostavila pohotovostní služba plynárenské společnosti a také sanitka zdravotnické záchranné služby, která později majitele s partnerkou odvezla k dalšímu vyšetření do nemocnice.
Autor:  nprap. Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje