Místo preventivně – výchovné akce zásah u dopravní nehody

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.06.2017
Místo preventivně – výchovné akce zásah u dopravní nehody

Společný zásah dobrovolných a profesionálních hasičů u dopravní nehody se zraněním řidiče v Koryčanech na Kroměřížsku se udál dnes 16.6.2017.

Dopolední přípravu členů jednotky dobrovolných hasičů Koryčany a profesionálních hasičů ze stanice Morkovice – Slížany na akci pro děti v programu Hasík, přerušila dopravní nehoda osobního vozidla zn. Škoda Citigo. K události došlo bezprostředně po půl desáté na ulici Kyjovská v Koryčanech, hned vedle zbrojnice místních dobrovolných hasičů.
rt.jpg

Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a narazilo do obvodové stěny rodinného domu. Na místo nehody hned přiběhli hasiči, kteří zraněného řidiče vytáhli z kabiny pomocí páteřové desky a hned mu začali poskytovat předlékařskou pomoc. V té pokračovali až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby, která si zraněného převzala do své péče a následně ho transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

Hasiči také zajistili místo nehody, zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a do příjezdu policistů řídili provoz na komunikaci. Po zadokumentování nehody policisty hasiči odtáhli havarované vozidlo mimo komunikaci a vozovku uklidili.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlín