Muž spadl s traktorem ze srázu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.11.2019 | Růžďka/ Zlínský kraj
Muž spadl s traktorem ze srázu
Vážné zranění utrpěl starší muž, který s traktorem na sečení trávy spadl ze srázu do potoku v obci Růžďka na Vsetínsku.

Traktor muže zavalil, ten se naštěstí sám dostal ven a doplazil se pro pomoc rodiny. Příbuzní ihned muži přivolali pomoc. Na místo události byli vysláni i profesionální hasiči ze stanice Vsetín. Celý zásah velmi komplikoval strmý a špatně dostupný terén.

Zraněný muž skončil v péči záchranářů. Ti po vyhodnocení vážnosti zranění muži přivolali vrtulník, který jej transportoval do nemocnice v Ostravě.

Poté hasiči pomocí navijáku z cisterny a kladky vyprostili převrácený traktor z potoku a bezpečně jej postavili mimo cestu, aby nebránil provozu. Majitelé si již zajistí jeho následný odtah.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje