Na území celého Zlínského kraje odstraňovali v neděli hasiči následky silného větru

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.01.2023 | Zlínský kraj

(15. 1. 2023) Dnešního dne jsme od 00:00 hodin do 17:30 hodin vyjeli dohromady k 32 hlášeným událostem.

V převážné většině se jednalo o odstraňování spadlých stromů a větví na silničních komunikacích i cyklostezkách, stromů spadlých na telefonní dráty i na dráty nízkého napětí. Dva případy souvisely s poškozením střech.

V okresu Zlín jsme měli 7 výjezdů, v okresu Vsetín to bylo 11 výjezdů, v okresu Kroměříž 6 výjezdů a v okresu Uherské Hradiště 8 výjezdů.

Nejvíc byla poškozená provizorní střecha rozestavěného rodinného domu v Pozděchově v okresu Vsetín. Vítr zde kolem 13:30 hodin část střechy o rozměru cca 6 x 4 metry posunul. Střechu jsme museli rozebrat. Majitel domu si provedl provizorní překrytí. Opravu bude řešit v pondělí.

K zranění osob nedošlo.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje