Náročné vyproštění zraněného řidiče u obce Šelešovice

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.12.2019 | Šelešovice/ Zlínský kraj
Náročné vyproštění zraněného řidiče u obce Šelešovice

(7. 12. 2019) V 17:10 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o havárii osobního vozidla nedaleko obce Šelešovice na Kroměřížsku. Podle zjištěných informací byl zraněný řidič ve voze zaklíněn. K události okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž se dvěma cisternami.

Jak bylo po příjezdu zjištěno, jednalo se o dopravní nehodu automobilu značky Škoda Octavia, který sjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Ve vraku zůstal zaklíněn řidič. Hasiči okamžitě zajistili místo události a za asistence zdravotníků zahájili vyproštění zraněného z vraku vozu. Po náročných desítkách minut zásahu byl řidič vytažen a odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Během zásahu hasiči řídili dopravu a komunikace byla několikrát zcela uzavřena.

Po dobu dokumentace události policií jednotka nasvítila místo nehody, a po jejím ukončení byl vrak naložen na odtahovou službu a silnice byla uklizena, aby mohl být obnoven plynulý provoz. V 19:59 hodin byl zásah jednotky na místě ukončen.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje