Nedbalost neznámé osoby, která založila ohniště v lese způsobila požár stromu.

08.07.2018
Nedbalost neznámé osoby, která založila ohniště v lese způsobila požár stromu.
pozar5.png
V sobotu 7. 7. 2018, vyjely  dvě jednotky hasičů odpoledne k hlášenému doutnajícímu ohništi u obce Žlutava na Zlínsku.

ViewImage-(1).jpg

oznam2.jpgHlášení o ohništi v lese v blízkosti fotbalového hřiště u obce Žlutava přijali hasiči v 17:02 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice a jednotce dobrovolných hasičů obce Žlutava.

,hasic-vuz3v.jpgNa místo hlášené události se jako první dostavila místní jednotka dobrovolných hasičů, která vytvořila jeden útočný proud vody v délce asi 80 metrů a uhasila ohniště i jeden doutnající strom.

ViewImage-(2).jpg

vysetro.jpgVyšetřovatel hasičů určil jako příčinu nedbalostní jednání neznámé osoby, která při používání otevřeného ohně porušila několik právních předpisů a základních pravidel při zakládání ohniště v přírodním prostředí.

ztrataE.jpgPředběžná výše škody byla určena ve výši 3 000 korun Včasným ohlášením a rychlým zásahem bylo zabráněno rozšíření požáru na vzrostlý porost.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje