Nehoda dvou osobních automobilů blokovala provoz dálnice D1

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.07.2019 | Kroměříž/Zlínský kraj
Nehoda dvou osobních automobilů blokovala provoz dálnice D1

(30. 6. 2019) Tři jednotky hasičů zasahovaly od 11:35 hodin u nehody dvou osobních automobilů na dálnici D1 ve směru na Kroměříž.

Nehoda na dálnici D1 s vozidlem na střeše na 253 kilometru ve směru na Ostravu byla hasičům ohlášena v 11:28 hodin. K nehodě byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže a v rámci mezikrajské výpomoci i jednotka profesionálních hasičů z Kojetína a dobrovolných hasičů z Němčic nad Hanou.

První byla na místě nehody jednotka z Kojetína. Ta povrdila nehodu dvou vozidel se zraněním dvou osob na 256,5 kilometru dálnice ve směru na Kroměříž. Zraněné řidiče si převzali do péče zdravotníci. Hasiči provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorpční látkou. Do příjezdu Policie České republiky hasiči usměrňovali dopravu.

Na místo se dostavila Správa a údržba dálnic, kteří místo nehody označila světelnou šipkou. Dálnice byla v místě nehody ve směru na Kroměříž v obou pruzích neprůjezdná. Ve 12:32 hodin hasiči po dohodě s policií začali uvolňovat pravý jízdní pruh. Provoz jedním pruhem byl částečně obnoven v 12:36 hodin.

V 13:26 hodin hasiči po dohodě s policií zajistili odtažení poškozených automobilů tak, aby byl zcela zprůjezdněn pravý jízdní pruh.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje