Nehoda motocyklu a osobního auta na Vsetínsku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.04.2022 | Střítež nad Bečvou/ Zlínský kraj
Nehoda motocyklu a osobního auta na Vsetínsku

(28.04.2022) Na místo letěl vrtulník.

Slunečné počasí vylákalo v odpoledních hodinách ven na silnice i motorkáře. Nehoda však na sebe nenechala dlouho čekat. Ke střetu osobního automobilu a motocyklu došlo u obce Střítež nad Bečvou na Vsetínsku.

Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k těžkému zranění motorkáře. Tomu hasiči do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytovali první pomoc. Zranění byla však vážná, proto pro muže přiletěla letecká záchranná služba, která zraněného transportovala do nemocnice v Ostravě.

V osobním vozidle cestovala pouze řidička, která vyvázla bez zranění.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření, odpojili autobaterie a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Na závěr pomohli s naložením motocyklu na odtahový vůz a uklidili vozovku od střepů a úlomků.

Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR. V době zásahu složek IZS byla komunikace obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdné trase.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje