Nehoda osobního auta a linkového autobusu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.09.2019 | Otrokovice/ Zlínský kraj
Nehoda osobního auta a linkového autobusu
16.9.2019) Pár minut před půl osmou ranní vyjeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice k dopravní nehodě osobního vozidla a linkového autobusu na silnici od Otrokovic směrem na Tlumačov.

Řidička osobního auta vjela do protisměru, kde se střetla s autobusem MHD. Po nehodě skončila řidička auta v péči záchranářů. Tři osoby z autobusu včetně řidiče si taktéž převzali záchranáři. V autobusu cestovalo celkem 42 osob, pro které přijel náhradní spoj.

Hasiči po příjezdu na místo nehody provedli u vozidel protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Autobus, který po střetu skončil částečně v příkopu, zajistili proti převrácení.

K vyproštění autobusu zpět na komunikaci byl použit vyprošťovací automobil dopravní společnosti, které patří havarovaný autobus. Po vytažení autobusu zpět na cestu hasiči uklidili vozovku od střepů a úlomků z vozidel. Osobní automobil skončil mimo cestu a provozu nebránil. Odtah si zajistí jeho majitel.

Po celou dobu zásahu složek IZS byla komunikace obousměrně uzavřena.

Šetření nehody si převzali dopravní policisté.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje