Nehoda šesti aut uzavřela hlavní silnici v Holešově

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.04.2023 | Holešov/ Zlínský kraj
Nehoda šesti aut uzavřela hlavní silnici v Holešově

(31.03.2023) Resuscitace řidiče byla úspěšná.

Vážná nehoda dnes dopoledne uzavřela část ulice Palackého v Holešově na Kroměřížsku, kde řidič vozidla Škoda Superb vjel do protisměru, kde narazil do jedoucího nákladního auta a poté do čtyř osobních vozidel, zaparkovaných podél silnice. Řidič Superbu se zastavil před lékařským domem. Z něj rychle vyběhl doktor a několik sester, kteří muži ihned poskytli první pomoc.

Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči z Holešova, Bystřice pod Hostýnem a Kroměříže. Ti ihned po příjezdu pomáhali posádce zdravotnické záchranné služby s resuscitací řidiče. Ta po několika minutách byla úspěšná a u muže byly obnoveny základní životní funkce. K dalšímu zranění jiných osob nedošlo.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Nejhůře dopadlo vozidlo Renault, ze kterého po nárazu došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči vozidlo stabilizovali proti pohybu a zasypali uniklé provozní kapaliny.

Po zadokumentování místa nehody Policií ČR pomohli hasiči s naložením vraků aut na odtahové vozy a uklidili vozovku od střepů a úlomků.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje