Nehoda traktoru si vyžádala dvě smrtelná zranění

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.05.2020 | Lidečko/ Zlínský kraj
Nehoda traktoru si vyžádala dvě smrtelná zranění

(23.5.2020) U tragické dopravní nehody od sobotních brzkých ranních hodin zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Pomoc přivolal jeden ze zraněných mužů, který musel uběhnout téměř půl kilometru k nejbližšímu domu od místa nehody.

Krajské operační středisko přijalo oznámení o dopravní nehodě traktoru ve 3:40 hodin. Do katastrálního území obce Lidečko na Vsetínsku vyjeli hasiči ze stanic Valašské Klobouky, Vsetín, Zlín a Uherský Brod a dobrovolná jednotka z Halenkova. Nehoda se stala ve špatně dostupném lesním terénu, zasahující složky tak musely část úseku jít pěšky. Traktor, ve kterém jelo celkem pět mladých mužů, sjel ze srázu několik desítek metrů, až se zastavil o vzrostlý strom. Hasiči ihned v místě nehody provedli průzkum, při čemž postupně našli všech pět mužů, kteří jeli v traktoru. Mladíci při nehodě utrpěli vážná zranění. Hasiči ihned se záchranáři poskytli zraněným první pomoc včetně resuscitace. Dva z mladíků však utrpěli zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehli. Další tři byli velmi vážně zraněni. Zasahující lékař si na místo povolal vrtulník. Ten letecky transportoval nejvíce zraněného do nemocnice v Ostravě. Zbývající dva zranění byli sanitními vozy převezeni do krajské nemocnice ve Zlíně.

Psychologickou pomoc rodině poskytla psycholožka hasičů, hasič z Psychosociálního intervenčního týmu a zástupce „Týmu oběť“ z Policie ČR.

Hasiči uvízlý traktor v kopci zajistili proti pohybu. Poté na místě nehody započali šetření policisté. Jakmile to situace dovolila, povolal si velitel zásahu hasičů na místo tragické nehody lesní kolový traktor. Pomocí něho uvízlý traktor vyprostili. Strom, o který byl traktor opřen, skáceli a poté havarovaný traktor přesunuli zpět na cestu. Po poledni se postupně začaly jednotky vracet zpět na své základny.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje