Noční požár stodoly

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.04.2022 | Újezd/ Zlínský kraj
Noční požár stodoly

(23. 4. 2022) Dnes v noci shořela samostatně stojící stodola v Újezdu u Valašských Klobouk v lokalitě Pavelkův mlýn.

Hlášení o požáru jsme přijali v 1:35 hodin. K požáru bylo postupně vysláno 7 jednotek hasičů.

V době našeho příjezdu už byl objekt prakticky zničený. K uhašení jsme použili dva útočné proudy vody C. Z hořícího zbytku stodoly jsme vynesli jednu malou tlakovou láhev na propan butan.

Majitele upozornili na požár sousedé, které vzbudil výbuch. Ve stodole totiž byly uskladněny benzínové sekačky. Už v době vzbuzení majitelů byl objekt celý v plamenech. Požárem byla zasažena i blízká skládka dřeva.

Vyšetřovatel hasičů spolu s Policií České republiky provedl v noci nezbytné úkony. Po dohodě s majiteli byla stanovena škoda na majetku v předběžné výši 100 tisíc korun, která při zjišťování příčiny vzniku požáru v dopoledních hodinách zvýšena na 150 tisíc korun.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů. Úmyslné zapálení bylo vyloučeno.

K zranění osob nedošlo.

K požáru vyjely jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Valašské Klobouky, Slavičín, Luhačovice i Zlín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Újezd a měst Slavičín i Valašské Klobouky.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje