Noční požár zničil deset balíků slámy sena.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

06.08.2017
Noční požár zničil deset balíků slámy sena.
Zprávu o požáru deseti balíků sena na konci obce Březolupy v okresu Uherské Hradiště přijali hasiči 5.8. 2017  v 21:36 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotce dobrovolných hasičů obce Březolupy. Hasiči vyjeli s  dvěma cisternovými stříkačkami.
Na místo požáru se dostavil majitel. Ten hasičům sdělil, že balíky sena měly být odvezeny z pole v neděli, a proto byly soustředěny na jednom místě. Hořící balíky neohrožují další balíky sena na poli. Velitel zásahu se dohodl s majitelem, že balíky sena nechají vyhořet. U hořících balíků zůstane na dohlídku jednotka dobrovolných hasičů obce.
S ohledem na možné úmyslné zapálení si velitel hasičů vyžádal Policii České republiky, která bude zjišťovat příčiny vzniku požáru.
Majitel sena určil škodu způsobenou požárem v předběžné výši 4 000 korun.

ViewImage-(1).jpg

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje