Odstranění následků větru a deště prováděli hasiči v celém Zlínském kraji po celý včerejší den.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.06.2017

oo.jpg
Ve čtvrtek, 29. 6. 2017, od ranních, až do večerních hodin, vyjížděli hasiči k odstranění spadlých stromů, větví, a v jednom případě markýzy na bytovém domě, v celém Zlínském kraji.

První odstranění spadlého stromu, v Bzové u Bojkovic, prováděli profesionální hasiči z požární stanice Uherský Brod od 5:50 hodin.

Za celý den vyjeli hasiči k třinácti případům spadlých stromů a větví, které bránily provozu na silničních komunikacích nebo ohrožovaly chodce či přerušily dodávku elektrické energie.
o.jpg

V 13:17 hodin bylo hasičům ohlášeno poškození vedení nízkého napětí ve Valašském Meziříčí, část obce Juřinka. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. Strom poškodil elektrické vedení a betonový sloup. Velitel zásahu povolal přes operační středisko hasičů pohotovostní službu provozovatele energetické sítě. Po přerušení dodávky proudu byl strom odstraněn.

Poslední výjezd měli profesionální hasiči z požární stanice Uherské Hradiště, kteří od 20:05 hodin odstraňovali uvolněnou markýzu na balkoně ve 3.patře. Majitel bytu nebyl doma. Hasiči uložili část poškozené markýzy na podlahu balkonu.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje Foto: HZS Zlínský kraj