Opakující se požáry po pálení v lesích zaměstnávají hasiče na dlouhé hodiny

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.03.2020 | Zlínský kraj
Opakující se požáry po pálení v lesích zaměstnávají hasiče na dlouhé hodiny

(18.03.2020) ❗️❗️❗️Apelujeme na všechny, neopatrnost při pálení nám opravdu zbytečně přidává práci v této “nelehké” době. ❗️❗️❗️

❗️❗️❗️Opět dnes zaměstnal hasiče na celé odpoledne požár způsobený nezvládnutým pálením v lese, a to tentokrát ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Do těžko dostupného místa byly vyslány 4 jednotky hasičů, a to ze stanice Vsetín, z Velkých Karlovic, Podťatého a z Karolinky.

S požárem rubiska na rozloze okolo 2000 metrů čtverečních bojovali hasiči několik hodin, kdy postupně natahovali další a další hasební proudy, aby se dostali k jednotlivým ohniskům. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v šest hodin večer a postupně odeslal jednotlivé jednotky zpět na jejich stanice.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje