Osobní automobil narazil do stromu

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.06.2019 | Vysoké Poli/Zlínský kraj
Osobní automobil narazil do stromu

(28. 6. 2019) Ve Vysokém Poli na Zlínsku zasahovaly od 17:24 hodin tři jednotky hasičů u dopravní nehody jednoho osobního automobilu.

Nehoda osobního automobilu s poškozením dvou hlavních uzávěrů plynu ve Vysokém Poli byla hasičům ohlášena v 17:12 hodin. Na místo nehody byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a jednotky dobrovolných hasičů z ´Vysokého Pole a Újezdu.

Hasiči při příjezdu zjistili, že osobní automobil narazil do stromu. Po nárazu pokračoval dál v jízdě, při níž poškodil plot rodinného domu a poškodil dva hlavní uzávěry plynu. Na jednou poškozeném uzávěru zůstal stát. Hasiči provedli utěsnění poškozeného potrubí. Museli ale počkat na příjezd pohotovostní služby plynárenské společnosti, která zastavila přívod plynu. Jinak bylo nebezpečí, že by při manipulaci s vozidlem mohlo dojít k explozi. Po uzavření plynu hasiči pomocí navijáku vozidlo odtáhli z poškozeného potrubí. Při manipulaci s vozidlem došlo k úniku pohonných hmot. Místo s uniklými pohonnými hmotami hasiči zasypali sypkou sorpční látkou.

K zranění osob nedošlo.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje