Osobní vozidlo sjelo do koryta řeky.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.03.2017
Osobní vozidlo sjelo do koryta řeky.

Dnes, ve čtvrtek 30.3.2017, tři jednotky hasičů zasahovaly v dopoledních hodinách na ulici Havlíčkovo nábřeží ve Zlíně.
aa.jpg

V 10:20 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla v části krajského města SVIT – Rybníky. Podle oznamovatele vozidlo sjelo do koryta řeky Dřevnice. Ve vozidle se měly nacházet osoby.

Do pět minut od příjmu oznámení byla na místě jednotka hasičů města Zlína z Prštného, kterou v dalších minutách následovali i profesionální hasiči z centrální stanice Zlín. Jak se rychle ukázalo, vozidlo sjelo do řeky z blízkého parkoviště samovolně a nikdo se v jeho kabině nenacházel.
aaaa.jpg

Ještě než na místo přijel vyprošťovací automobil profesionálních hasičů z Otrokovic, zkontrolovali na místě zasahující hasiči vybaveni tzv. suchými obleky zda nedochází k úniku provozních kapalin do řeky. Po příjezdu vyprošťovacího automobilu bylo z větší části ponořené vozidlo uchyceno lany a vytaženo z řeky.
aaaaaa.jpg

Zpět na komunikaci ho hasiči dostali po převázání na jeřábové rameno a vyzdvižení. Ještě než byl zásah ukončen hasiči odpojili akumulátorovou baterii vozidla a znovu zkontrolovali, zda neunikají žádné provozní kapaliny.
d.jpg

Celý zásah zabral hasičům necelou hodinu. Místo události pak velitel zásahu předal policistům.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje