Pět zraněných osob po nehodě nedaleko obce Rataje

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2020 | Rataj/ Zlínský kraj
Pět zraněných osob po nehodě nedaleko obce Rataje

(18. 1. 2020) Krátce po jedné hodině odpolední byly vyslány dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž k hlášenému čelnímu střetu dvou osobních automobilů u obce Rataje. Podle prvotních informací se na místě nacházelo hned několik zraněných osob.

Hasiči byli na místě do několika minut. Na pokyn velitele, a ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou, bylo okamžitě provedeno vyproštění řidiče a spolujezdce z vozidla Mazda, a to pomocí páteřové desky bez využití hydraulického zařízení. Ve druhém voze byly zraněny další tři osoby. Všichni byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Komunikace od obce Rataje ve směru na obec Troubky-Zdislavice byla úplně uzavřena.

Oba vozy byly zajištěny proti nebezpečí vzniku požáru a únik provozních náplní byl zlikvidován sypkými sorbenty. Jakmile policie ukončila dokumentaci nehody, bylo provedeno odstranění obou vraků mimo komunikaci a povrch vozovky byl uklizen od úlomků vozů a zbytků sorbentů, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz. V 15:45 hodin byla komunikace otevřena a zásah hasičů byl na místě ukončen.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje