Pět zraněných si vyžádala těžká dopravní nehoda u obce Kostelany nad Moravou

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.01.2022 | Kostelany/ Zlínský kraj
Pět zraněných si vyžádala těžká dopravní nehoda u obce Kostelany nad Moravou

(8. 1. 2022) Ve 22:49 hodin vyjížděly dvě cisterny profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště a posilová jednotka dobrovolných hasičů z Buchlovic k hlášené dopravní nehodě na silnici druhé třídy nedaleko obce Kostelany nad Moravou.

Po střetu dvou osobních automobilů se zde zranilo pět osob, z toho dvě zůstaly v jednom voze zaklíněny. Hasiči okamžitě poskytli první předlékařskou pomoc, a ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou postupně oba zraněné vyprostili speciálním hydraulickým zařízením. K události byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby.

Jakmile policie ukončila dokumentaci nehody, provedli hasiči úklid povrchu vozovky od střepů a úlomků, aby mohl být obnoven bezpečný a plynulý provoz.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje