Plameny pohltily auto, život řidiče zachránili kolemjdoucí

07.08.2025 | Jankovice/ Zlínský kraj

K vážné nehodě došlo u Jankovic na Kroměřížsku ve středu 6.8.2025 krátce před půl pátou odpoledne. Osobní vůz narazil do stromu a vzápětí začal hořet. Řidiči šlo o život, pomohli mu pohotoví kolemjdoucí.


REKLAMA
REKLAMA

Silnice u Jankovic na Kroměřížsku se včera odpoledne stala dějištěm dramatické nehody. Osobní vůz sjel mimo vozovku a čelně narazil do vzrostlého stromu. Prakticky okamžitě poté začal automobil hořet.

Zraněný řidič se vlastními silami dostal ven z vozidla, ale byl dezorientovaný a ohrožený plameny. Jeho životní situaci si jako první uvědomili náhodní svědci, kteří u nehody zastavili. Zasáhli bez váhání – zraněného muže přenesli do bezpečné vzdálenosti od hořícího auta a pokusili se o uhašení plamenů hasicími přístroji.

Na místě se náhodně ocitl také profesionální hasič mimo službu. Vyhodnotil, že zásah pomocí přenosných přístrojů není účinný, a soustředil se na stabilizaci zraněného muže. Zanedlouho dorazila zdravotnice, která pokračovala v poskytování první pomoci až do příjezdu záchranářů.

K požáru vyjely profesionální jednotky z Holešova a Bystřice pod Hostýnem, doplněné o místní dobrovolné hasiče. Díky jejich rychlému zásahu se podařilo plameny během několika minut zlikvidovat. Oheň však mezitím zachvátil i strom, do něhož vůz narazil. Požár se dál nešířil, jednotky zkontrolovaly okolí i samotné vozidlo – žádný únik kapalin nezjistily.

Řidič byl předán zdravotnické záchranné službě a převezen do nemocnice. Odtah si zajistí sám. Hasiči po ukončení zásahu uklidili komunikaci a vrátili se zpět na základny. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Poznámka redakce:
Tento případ je připomínkou, jak důležitá je rychlá reakce svědků. Jejich rozhodnost může v prvních minutách po nehodě znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.
REKLAMA
REKLAMA

Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Zlínského kraje
Autor fotografií: HZS Zlínského kraje - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA
Sdílejte