Plameny pohltily budovu skladu materiálu v centru krajského města

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Plameny pohltily budovu skladu materiálu v centru krajského města

pozatr.jpg
V pátek, 5. 10. 2018, krátce po sedmé hodině ranní vyhlásil operační důstojník poplach pro devět jednotek hasičů a vyslal je do Zlína na ulici Gahurova k hlášenému požáru nízké plechové haly.

a.jpg

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum místa, při čemž zjistili, že požárem je zasažena celá plechová budova o velikosti 10x30 metrů, ve které byl uskladněn například nábytek, elektrospotřebiče a nádobí.

cv.jpg

Postupně na místo přijelo všech devět jednotek, a to profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic, hasiči hasic-auto4A.jpgstatutárního města Zlína a dobrovolné jednotky z okolních obcí. Díky velkému počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Jednotky postupně nasadily sedm hasebních proudů, díky nimž postupně požár dostaly pod kontrolu. Na místo vodu kyvadlově přivážely cisternami z hydrantu z nedalekého nákupního centra a z areálu Svitu, což zásah komplikovalo.

Vzhledem k rozsahu požáru se na místo dostavil územní řídící důstojník HZS Zlínského kraje, velící důstojník směny a velitel stanice Zlín. Taktéž se na místo dostavili zástupci města, v jehož majetku se budova nachází.

ViewImage-aspxaa.jpg

Poté co velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru, hasiči postupně rozebírali plechovou konstrukci budovy a vynášeli ven uskladněný materiál. Objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

vysetrovatel-pozar.jpgNa místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ve spolupráci se státními policisty bude provádět vyšetřování a zjišťovat příčinu vzniku požáru. Škodu vyčíslil na půl miliónu korun.

as.jpg

Šest minut po desáté hodině dopolední vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Poté se postupně začaly jednotky vracet zpět na své stanice. Na místě zůstala na dohlídku požářiště jednotka statutárního města Zlína.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje