Plameny pohltily chatu i okolní stromy

09.03.2018
Plameny pohltily chatu i okolní stromy

aas.jpg
V pátek, 9.3. 2018 , v sedm hodin ráno byl vyhlášen poplach pro pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského kraje, kteří vyjeli do ulice Červenka ve Vsetíně k hlášenému požáru chaty v těsné blízkosti lesa.

er-(1).jpg

Se sedmi cisternami přijeli hasiči k místu požáru, kde byla v plamenech chata o velikosti 10x10m a ohořelé okolní stromy. Hasiči ihned se čtyřmi proudy začali požár hasit. Museli však ještě hledat majitele chaty, který byl uvnitř zasaženého objektu.

ee-(1).jpg

Velitel zásahu si na místo požáru postupně povolal ještě další jednotky, proto byl krátce před osmou hodinou vyhlášen druhý stupeň poplachu.

e-(1).jpg

V chatě bydleli celoročně manželé, kteří se požár sami snažili uhasit. Když se jim to však nedařilo a požár se šířil na další části chaty, přivolali teprve hasiče. Při požáru utrpěl zranění majitel chaty, který skončil s popáleninami v péči přivolaných záchranářů, kteří jej převezli do vsetínské nemocnice. Odsud byl popálený muž letecky transportován do nemocnice v Ostravě.

w-(1).jpg

Po lokalizaci požáru hasiči ohořelé torzo chaty s pomocí trhacích háků strhli k zemi a dohašovali zbylá ohniska. Škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

ww-(1).jpg

Na místo požáru přijel vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje