Plameny pohltily strniště. Požár se podařilo včas zlikvidovat.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

31.07.2017
 Plameny pohltily strniště. Požár se podařilo včas zlikvidovat.
Tři jednotky hasičů a technika zemědělců zasahovaly 30.7.2017 u Vlčnova na Uherskohradišťsku.
V 16:25 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Uherský Brod a současně i jednotkám dobrovolných hasičů z Vlčnova a Nivnice. Podle oznamovatele došlo k požáru strniště mezi obce Vlčnov a Dolní Němčí na ploše asi 10 x 50 metrů.

ViewImage-(1).jpg
V době příjezdu první jednotky na místo zásahu byla už požárem zasažena plocha 100 x 100 metrů. Hasiči nasadili několik vodních proudů a využili také ručních hasebních prostředků. Z blízkého zemědělského družstva byl na pomoc hasičům vyslán také traktor s pluhem, s kterým byla požárem zasažená plocha oborána.
Po třiceti minutách byl požár zlikvidován a místo zásahu bylo předáno zemědělcům k dohlídce.

Zdroj: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
FOTO: JSDH Nivnice