Plameny zničily celou chatku. Její uživatel byl lehce popálen

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

31.07.2017
Plameny zničily celou chatku. Její uživatel byl lehce popálen
Dvě jednotky hasičů likvidovaly 29.7.2017 požár chatky v okrajové části Zlína.
V 12:29 hodin vyjely tři cisternové automobily profesionálních hasičů centrální stanice Zlín a hasičů jednotky města Zlína z Prštného na místo hlášeného požáru chatky poblíž ulice Hradská v sídelní jednotce Zlín – Tlustá Hora.

kk.jpg
V době příjezdu hasičů na místo byl objekt o půdorysu asi 5 x 3 metrů s přístřeškem požárem zcela zničen a jeho zbytku dohořívaly. Pomocí jednoho útočného proudu hasiči srazili plameny, prostor ochladili a po částečném rozhrabání zbytků objektu a jeho vybavení celé požářiště prolili vodou. Při hašení byla ze zbytků objektu vynesana také jedna tlaková láhev.
Podle vyjádření uživatele objektu došlo ke vzniku požáru v době jeho krátkodobé nepřítomnosti, kdy topil k kamnech na pevná paliva v interiéru chatky. Ještě před příjezdem hasičů se sám pokoušel požár uhasit vodou z blízké studny. To se mu nepodařilo a při zásahu utrpěl popáleniny na hlavě a ruce. Ty mu ošetřili záchranáři, které velitel zásahu povolal na místo.
Podle všech zjištění vyšetřovatele hasičů stálo za vznikem požáru nedbalostní jednání. Při požáru bylo zasaženo také blízké elektrické vedení na němž mohla podle vyjádření energetiků vzniknout škoda ve výši až 100.000 korun. Škodu způsobenou na objektu a vybavení uživatel odhadl na 30.000 korun.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje