Po kolizi skončilo jedno z vozidel ve srázu pod komunikací

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

02.08.2017
Po kolizi skončilo jedno z vozidel ve srázu pod komunikací
Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly 1.8.2017 na místě dopravní nehody dvou osobních vozidel u Liptálu na Vsetínsku.
Na místo hlášené dopravní nehody se zraněním osoby byli profesionální hasiči ze stanice Vsetín vysláni v 06:28 hodin. Ke kolizi osobních vozidel zn. Škoda Fabia a BMW došlo na hlavní komunikaci poblíž hotelu Sirákov.
Po střetu s vozidlem BMW pokračoval řidič druhého vozidla v jízdě napříč komunikací, minul svodidla a sjel asi třicet metrů ze srázu za krajnicí komunikace. Lehce zraněnému řidiči poskytli první pomoc vsetínští hasiči a následně ho předali do další péče záchranářům. Řidič vozidla BMW vyváznul z nehody bez zranění a jeho vozidlo zůstalo po střetu odstaveno mimo komunikaci na parkovišti.
ViewImage-(5).jpg
K vytažení vozidla povolal velitel zásahu vyprošťovací automobil ze stanice profesionálních hasičů Otrokovice. Ještě před příjezdem vyprošťovacího automobilu hasiči zajistili místo nehody a havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin.
Po příjezdu otrokovické jednotky a zadokumentování nehody policisty hasiči prořezali stromky a keře v okolí vozidla  a vytáhli ho zpět na komunikaci.
 ViewImage-(6).jpg

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje