Požár balíkovače slámy se rychle rozšířil. Na místo muselo vyjet pět jednotek hasičů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

03.08.2018
sklizen22.jpg pozar6.png
Ve čtvrtek 2. 8. 2018, nedaleko obce Choryně na Vsetínsku došlo odpoledne k požáru balíkovače slámy, který se rozšířil i na pole. Řidič traktoru, který prováděl lisování a balíkování, zjistil požár v přední části stroje. Okamžitě jej proto odpojil a odjel s traktorem do bezpečné vzdálenosti, čímž zabránil dalším nemalým škodám.

ViewImage-(8).jpg

Událost byla krajskému operačnímu středisku oznámena v 17:59 hodin. Požární poplach byl okamžitě vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Valašské Meziříčí, a také posilovým jednotkám dobrovolných hasičů z Kunovic, Choryně, Lešné a Kelče.

ViewImage-(11).jpg

V době příjezdu byl balíkovač celý v plamenech a požár se šířil na ploše asi 50x200 metrů. Zasaženo bylo také sedm již hotových balíků a nesklizená sláma. Jednotky okamžitě nasadily několik útočných proudů, díky čemuž se podařilo dostat požár pod kontrolu už v 18:23 hodin. Za pomoci techniky místního zemědělce byla zasažená plocha oborána, aby se zabránilo případnému dalšímu rozšíření požáru. Po uhašení zasaženého lisu a slámy byla v 18:48 hodin ohlášena celková likvidace.

ViewImage-(10).jpg

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku této události. Škoda, která byla požárem způsobena, byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje