Požár bytu v bytovém domě v Uherském Hradišti

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.08.2020 | Uherské Hradiště/ Zlínský kraj
Požár bytu v bytovém domě v Uherském Hradišti

(7. 8. 2020) V Uherském Hradišti v místní části Mařatice večer hořelo v bytovém domě.

Oznamovatel v 20:17 hodin hasičům sdělil, že z oken bytového domu na ulici Sadová vychází kouř. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů z Mařatic a Bílovic. K požáru vyjely celkem tři automobilové cisterny, jeden požární žebřík a jeden dopravní automobil.

Před příjezdem hasičů hlídka Policie České republiky evakuovala z bytového domu 30 obyvatel. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili s pomocí vnitřního nástěnného požárního hydrantu a jednoho vysokotlakého proudu vody. Následně začali vnitřní prostory bytového domu odvětrávat. Dále prováděli kontrolu teplot stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska. Při požáru nedošlo k zranění osob.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů.

Příčina vzniku požáru zůstává v společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Škoda způsobená požárem zatím nebyla vyčíslena.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje