Požár chatky v Uherském Brodě

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2022 | Uherský Brod/ Zlínský kraj
Požár chatky v Uherském Brodě

(16.05.2022) Událost se obešla bez zranění.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v neděli krátce před desátou hodinou večerní u požáru zahradní chatky v Uherském Brodě - Vinohradech. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště společně s dobrovolnou jednotkou z Uherského Brodu, Vlčnova a Pašovic.

V době jejich příjezdu byla chatka celá v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební činnost a do dvaceti minut měli požár pod kontrolou. Poté rozebírali konstrukci zasažené části chatky a prolévali vodou skrytá ohniska. Na místo požáru se dostavil majitel objektu, který hasičům sdělil, že se uvnitř nachází jedna propanbutanová láhev. Hasiči ji vytáhli ven z chaty a chladili v kádi s vodou. Tři minuty před půlnocí velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se postupně začaly vracet na své základny. Na dohlídku na požářišti zůstali místní dobrovolní hasiči.

Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel hasičů.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje