Požár chaty v Kroměříži

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.04.2022 | Kroměříž/ Zlínský kraj
Požár chaty v Kroměříži

(09.04.2022) Škoda přesáhla milion korun.

Další sobotní požár na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát šlo o nedbalostní jednání při topení v kamnech v chatce v Kroměříži. Rychle se šířící požár tak zasáhl velkou část objektu a způsobil škodu za 1,5 milionu korun. Rychlým zásahem hasičů ze stanice Kroměříž a jednotek z Chropyně a Kroměříže byl uchráněn majetek v hodnotě půl milionu korun.

Požáru si krátce před devátou hodinou ranní všiml soused a přivolal pomoc. Osm minut po deváté hodině již velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Poté hasiči rozebírali konstrukci chatky a dohašovali skrytá ohniska. O hodinu později byl požár zlikvidován a jednotky se vrátily zpět na své základny. Na požářišti zůstali na dohlídku pouze místní dobrovolní hasiči. Událost se obešla bez zranění.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje