Požár dílny v Rožnově pod Radhoštěm poškodil obytné prostory rodinného domu.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Požár dílny v Rožnově pod Radhoštěm poškodil obytné prostory rodinného domu.

15. 5. 2018,  požár dílny a rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm hasilo  večer pět jednotek hasičů.

18:22 hodin
Majitel rodinného ohlásil hasičům v 18:22 hodin, že hoří dílna u rodinného domu v místní části Dolní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy. Dále byla odvolána jednotka hasičského sboru Rožnova pod Radhoštěm od požáru kůry v průmyslovém areálu v nedalekých Viganticích. Hasiči vyjeli k požáru s 8 automobilovými cisternami.

ViewImage-(7).jpg

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm byli na místě jako první. Průzkumem zjistili, že v hořící dílně je 20 litrový kanystr a 10 kilová tlaková nádoba na propan-butan. Další tlakovou nádobu na propan-butan, která stála venku, odpojil majitel před příjezdem hasičů. Požár se rychle šířil a plameny poškodily střechu rodinného domu, obytnou část.

ViewImage-(8).jpg
K uhašení požáru bylo nasazeno několik proudů vody. Hasičům v dýchacích přístrojích se podařilo z objektu vytáhnout tlakovou nádobu. Naštěstí v ní nebyl žádný plyn. Prázdný byl i kanystr. Požár se dále nešíří od 19:01 hodin. Hasiči provádějí dohašování a vyhledávají skrytá ohniska hoření. Celý objekt je silně zakouřený.
Nejsou hlášeny žádné zraněné osoby.Na místě je Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

21:30 hodin
Ohledání místa požáru bylo večer  ukončeno a bude pokračovat ve středu 16.května 2018  v dopoledních hodinách.
Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 2 000 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje