Požár garáže a pergoly u rodinného domu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.10.2021 | Chylice/ Zlínský kraj
Požár garáže a pergoly u rodinného domu

(23. 10. 2021) Včera před půlnocí hořela garáž a pergola u rodinného domu v Ostrožské Nové Vsi v místní části Chylice v okresu Uherské Hradiště.

První hlášení o požáru garáže jsme přijali 22. 10. 2021 v 23:44 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Ostrožská Nová Ves a Kunovice. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela i jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Veselí nad Moravou.

Průzkumem bylo zjištěno, že hoří garáž a pergola. Pergola spojovala garáž a rodinný dům. Pod pergolou stál osobní automobil, který jsme odtlačili mimo hořící objekt. Dále jsme vypnuli přívod elektrického proudu. K uhašení požáru byly nasazeny tři útočné proudy vody C. Zasahovali jsme v dýchacích přístrojích.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

K zranění osob nedošlo.

Výše škody v tuto chvíli není známa. Šetření příčiny vzniku požáru bude pokračovat dne 23. 10. 2021 v dopoledních hodinách.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje